Hra po Hradci

Ve čtvrtek a pátek se jednotlivé skupiny subcampů rozdělí, aby se zúčastnily programu
"IZS skautům: Tajemství záchranných operací" v Hradci Králové a „Družinové výpravy“ v rámci dne v Hradci Králové.

Část z vás hned ráno pojede autobusy podle rozpisu přímo na připravený program
IZS skautům: Tajemství záchranných operací, kde vás čekají praktické ukázky a hry
ve spolupráci se všemi složkami integrovaného záchranného systému. Je to jedinečná šance prolistovat stezky a odborky s tímto tématem! Druhá část půjde do města pěšky v rámci své družinové výpravy. Odpoledne si program vyměníte.

Na výpravu do města si nezapomeňte vzít psací potřeby, zápisník, uzlovačku, šátek, pokrývku hlavy, pláštěnku/bundu (program probíhá za každého počasí).

Na hře v Hradci Králové budete celý den mimo areál letiště, nezapomeňte si vzít sebou svačinu nebo oběd.

Cílem družinové výpravy do Hradce Králové je připravit si, uskutečnit a vyhodnotit vlastní půldenní družinou výpravu. Družinou je myšlena reálná družina, nebo skupina z oddílu čítající 4 až 10 členů a členek. Chápeme že na každou takovou družinku nebudete mít dospělého vedoucího. Ale stejně jako reálná družiny skautů a skautek funguje samostatně tak se mohou během výpravy do Hradce Králové s vaším vědomím pohybovat bez doprovodu dospělého.

 Příprava a plánování je zcela v režii družiny, zasahujte jen v případě, že by družině hrozilo nebezpečí. Jak dobu v Hradci družina stráví je jen na domluvě členů a členek.
Pro plánování můžete použít níže připravený checklist Plán výpravy. Výpravu řídí rádce/rádkyně se svým podrádcem/podrádkyní, dospělý průvodce pouze dohlíží na bezpečí účastníků. Na zdárném průběhu výpravy se podílejí všichni z družiny.

Po návratu člověk z družiny s funkcí hodnotitel/hodnotitelka svolá hodnocení výpravy. Podařilo se nám naplnit to, co jsme chtěli? Bavila mě má funkce? Užil jsem si to?

Během výpravy do města můžete dělat celkem 3 aktivity:

Body ze stezky

Vybrané body ze stezky, které se dají plnit v rámci družiny na výpravě. Lze plnit kdekoliv a kdykoliv během cesty na výpravu do Hradce Králové nebo i dále během Jamboree.

Výzvy z odborek

Všechny výzvy jsou inspirovány, nebo přesně kopírují úkol v odborce. Máte splněné výzvy, mrkněte i na další body odborky. Podtrženými úkoly si přímo splníte úkol
z odborky. Lze plnit kdekoliv a kdykoliv během cesty na výpravu do Hradce Králové nebo i dále během Jamboree.

Místa setkání

V Hradci Králové jsou čtyři stanoviště, kde vás čekají naši servisáci a kde se můžete setkat s dalšími družinami. Přijďte, zapojte se do programu a zároveň si připravte něco pro další družiny. Na každém ze stanovišť můžete získat barevné stužky na svůj stan, tak neváhejte.

Je jen na vás, jak strávíte čas na vaší družinové výpravě, co vše stihnete nebo ne. Užijte si společný čas!

Průvodka

Průvodku ke hře najdeš tady

Lokality stanovišť

Všechna stanoviště v Hradci Králové najdeš na tomto odkazu

Jednotlivá stanoviště níže

Mapa